čínská_kavárna

Otázkou, jestli se skutečně v Číně pěstuje kávovník, se experti zabývají už dost dlouho. Pravdou však je, že Čína kávovníková zrna vyváží a ví se i v odborných kruzích, že se tam kávovníky pěstují. Káva se navíc stává v Číně čím dál tím víc oblíbenou. Miliardová Čína tak je velkou výzvou a nadějí pro prodejce kávy a kávové řetězce.

Zahalené tajemství však zůstává a nikdo doteď neví, kolik jich je a kde, ve které oblasti se pěstují nebo o tom nejsou k dispozici žádné statisticky věrohodné údaje. Dokonce není vyloučena ani taková možnost, že alespoň část kávovníkových zrn, které Čína vyváží, tvoří vlastně reexport zrn dovezených z Tanzánie.

Jisté je však to, že Čína, domovina čajovníků, dnes kávovníková zrna dováží a káva se stala tak neuvěřitelně oblíbenou, že se jejímu konzumování dělá reklama dokonce v čínské televizi, a to už je co říct. V manažerských kruzích kávového průmyslu se stále častěji tato země uvádí jako potencionální nadějný velký odběratel kávovníkových zrn a největší konzument kávy.

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.