Tento článek je věnován těm, kteří nepatří mezi ty šťastné jedince, co už mají všechny vánoční dárky nakoupené a prosinec tráví jen jejich pečlivým, láskyplným balením. Je určen pro vás, kteří začínáte pociťovat, že už je na čase se nad vánočními nákupy alespoň začít zamýšlet. A v hlavě prázdno – jako každý rok touto dobou.

Vybrali jsme za vás několik tipů, které se dají koupit po internetu a mohly by vaše známé a rodinu potěšit.

ČOKOLÁDOVÁ FONTÁNA je určena všem mlsalům, protože o vánocích je dovoleno hřešit každému. Příští rok hospodyňky nemusí trávit hodiny u trouby – místo pečeného cukroví můžete namáčet různé dobroty v čerstvé, teplé čokoládě. Novinkou je také karamel, který se dá použít místo čokolády…na prostřeném svátečním stole vypadá čokoládová fontána opravdu skvostně a dobře poslouží i při dalších příležitostech (večírky, rodinné sešlosti, oslavy narozenin…)

ŠLEHAČ MLÉKA doplní každý kávovar, který není vybavený autokapučinátorem. Často se setkáváme s tím, že lidé co mají doma pákové kávovary s tryskou na mléko nebo i automatické kávovary, které ale ještě neumí automaticky šlehat mléko, vzdali snahu vyšlehat na takových tryskách mléčnou pěnu, na jakou jsou zvyklí z kavárny. Šlehače mléka fungují samostatně a můžete si díky nim doma připravit pravé cappuccino nebo laté macchiato.

Cenově se pohybují zhruba kolem 2.000,- , ale dají se koupit i levnější.

MLÝNEK NA KÁVU potěší každého, kdo má doma pákový kávovar.

Pákové kávovary využívají výhradně mletou kávu, u té je ale ta nevýhoda, že ji doma skladujete a nikdy si tak neužijete výsady čerstvě namleté kávy. Díky mlýnku si doma můžete čerstvě namlít každou jednotlivou porci kávy a těšit se tak z nezaměnitelného aroma. Není to nic složitého. Mlýnky se liší podle toho jestli mají nože nebo mlecí kameny – s tím souvisí i cena. Některé mlýnky mají své časovače a dělí se také podle toho kolik mají stupňů nastavení hrubosti mletí.

Na internetu se dá koupit mlýnek i za 500,-

A na závěr, vím že se to na tento portál úplně nehodí, si neodpustím nedoporučit FATBOY sedací vaky. Uchvátí snad každého, kdo si do nich někdy sednul. Jedná se o moderní designově ergonomické „sezení“. Sedací vaky FATBOY mají jedinou, ale dost zásadní nevýhodu – nebude se vám chtít vstávat a pokud pořídíte jenom jeden, bude o něj u vás doma probíhat nekonečná bitva:-)

Mrkněte na www.fatboy-online.cz

Tak hodně štěstí v tom vánočním shonu a dobré úlovky!