Fontána Cascade cernaUž jste o nich slyšeli? Já s nimi přišla do kontaktu teprve nedávno a ukázalo se, že čokoládové fontány se stávají velice oblíbeným zpestřením všech večírků a oslav. Domácí čokoládové fontány totiž umožňují oživit každou párty, aniž by bylo potřeba utrácet desítky tisíc za ohromné gastro fontány, které jsem zatím viděla jen v lepších restauracích nebo na větších rautech.

Domácí čokoládové fontány umí pracovat i s malým množstvím čokolády
, která stéká po miskovém systému a vytváří krásné čokoládové kaskády na které se každému sbíhají sliny.

Tyto fontány se navíc dají docela snadno rozložit, umýt a vzhledem k jejich kompaktnosti je můžete uskladnit v každé kuchyni, kde čekají na svou chvíli.
Stávají se velikým hitem na dětských oslavách. Tahle věcička udělá z narozeninové párty, kterou chystáte svým dětem takovou událost, že si o ní budou všechny prťata dlouho vykládat – pozor – sousedi a známí vás budou nenávidět, protože s tím nepřišli jako první zrovna oni… Nejen děti, ale i my „dospěláci“ se budeme kolem každé takové fontány tlačit. Naštěstí čokoláda se dá (na rozdíl třeba od červeného vína) celkem snadno vyprat, takže se klidně strkejte!

KaramelPozor – zjistila jsem, že domácí čokoládové fontány nejlépe fungují se speciální čokoládou Cokolada na fontaneurčenou právě pro fontány nebo na čokoládové fondue. Pokud totiž použijete jinou čokoládu (na vaření nebo obyčejnou), nikdy se nerozpustí tak aby po miskách klouzala ve vodopádech a navíc hrozí, že kousky, které se úplně nerozpustí mohou fontánu ucpat – to by vás vaše návštěva asi ukamenovala.
Novinkou na trhu je také karamel, který se dá použít stejným způsobem jako čokoláda.

Domácí čokoládové fontány můžete na internetu koupit již za 1.540,-Kč. O něco větší pak zhruba za 2.250,-Kč

Fontana Party

V čokoládě můžete namáčet vše co vás napadne. Fantazii se meze nekladou (mělo by to být poživatelné). Dávejte ale pozor na drobivé potraviny, které by mohly vaši fontánu také ucpat.