Mlýnek na kávu, který opravdu musíte mít doma!

Pro milovníky kávy je kvalitní mletí zrn neodmyslitelnou součástí jejich každodenního rituálu. Pokud hledáte dokonalý mlýnek, který vám poskytne ten správný stupeň mletí, pak Vám můžu s klidným svědomím doporučit Mahlkönig X54. Jakmile jej jednou vyzkoušíte, dáte mi za pravdu.

Největší předností mlýnku Mahlkönig X54, je jeho přesnost a konzistentnost mletí. Tohle je opravdu alfa a omega při přípravě chuťově výborného espressa. Můžete mít skvělou kávu, ale pokud máte nekvalitní mlýnek (který třeba ještě kávu při mletí spálí), tak nebude nikdy dobře chutnat.

Když už totiž potřebujete mlít kávu na espresso, musí být káva hodně jemná a konzistentní, jinak pak espresso nemusí mít tu správnou chuť a cremu. Tohle Vám žádný ruční, nebo jednoduchý elektrický mlýnek nezaručí. A věřte mi, je v tom zásadní rozdíl – zvláště, pokud si kávu připravujete v pákovém kávovaru.

Další výhodou mlýnku Mahlkönig X54 je jeho odolnost a kompaktní rozměry. Vejde se Vám na stůl, kuchyňskou linku a díky přísavkám zespodu se z místa ani nehne.

Mlýnek Mahlkönig X54 se snadno ovládá přes otočné tlačítko a displej. Nastavení je vcelku intuitivní a díky přiloženému českému návodu si s ním hravě poradíte. Můžete si nastavit různé stupně mletí – na espresso, filtrovanou kávu a své volby si i uložit. Což je velké plus – nemusíte jej nastavovat pořád dokola.

Mahlkönig X54 – proč si jeji pořídit:

  • mletí do portafiltru (páky) nebo do nádobky
  • kompaktní rozměry – do jakékoliv kuchyně, nebo menšího provozu
  • luxusní doplněk domácnosti – káva namletá jako v kavárně a mlýnek vypadá elegantně
  • mele kávu konzistentně a příliš ji nezahřívá
  • recepty – můžete si nastavit svoje volby mletí a uložit si je

Mahlkönig X54 – nevýhody:

  • cena (za kvalitu se platí… a tady je to dost znát)
  • nevhodný na konstantní denní mletí – je to domácí mlýnek – kavárny s větším odbytem kávy mohou mlýnek utahat (tam bych doporučila Mahlkönig E65 S)
  • pokud si však děláte jen jedno kafe denně, nevyužijete jeho plný potenciál

Celkově vzato, mlýnek Mahlkönig X54 je skvělou investicí pro všechny milovníky kávy, kteří si přejí dosáhnout vynikajícího mletí a zároveň ocení kvalitu, výkon a elegantní design – v matně černé, nebo v lesklém chromu. Navíc, Mahlkönig X54 je vyrobený z kvalitních materiálů a je známý svou dlouhou životností. To znamená, že pokud si tento mlýnek pořídíte, pravděpodobně vám bude sloužit mnoho let.

My jsme u nás s mlýnkem velmi spokojení – zkuste ho taky 🙂

Krásný den,

Petra

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.