Nedávno se na trhu objevila nová káva Morandini Caffé.  Čím je specifická? Třeba tím, že i když zkusíme poměr s vyšším procentem Arabic, neucítíme tolik pověstnou kyselinku, ale vyvážené jemné tóny oříšků, mandlí a čokolády s karamelem. Přesně jak to máme rádi.

Historie pražírny Torrefazione Morandini, jak sami uvádí na svých stránkách, sahá až do pozdních šedesátých let, kdy se Romolo Morandini (1930 – 2010), zakladatel pražírny, vydal na nákupy se svým otcem pekařem do města Garibaldi v Brescii  (Itálie). V tomto městě se setkal s majitelem malého obchodu, který mu představil a především ukázal svět pražení kávy. Romolo byl tímto světem natolik očarován, že se rozhodl zvolit cestu kávy jako své budoucí povolání.

Ve svém suterénu si zařídil místnost, koupil pražičku (typ Vittoria, 5kg  stroj na dřevo, který je nyní vystavený v prostorách firmy) a založil společnost, která nastavila cestu v jeho tolik milovaném kávovém světě. Postupem času nevyhnutelně přenesl svou vášeň na své syny Pietra a Vigilia, dnešní majitele, kteří se od roku 1992 věnují společnosti s nekonečným nadšením a odhodláním. Dokonce se nyní společnost pyšní několika mezinárodními oceněními a úspěchy.

Jak je vidět výše, jedná se především o rodinnou firmu (tyto příběhy vyloženě milujeme, no není to pravda?) se zaběhlým a kvalitním výrobním systémem, jehož cílem je spojit produkt „italského stylu“ a nejmodernější technologii. Roku  2012 Morandini otevřelo plně automatizovaný závod na pražení kávy a svým přístupem se zaměřuje na kvalitu ve všech fázích přípravy kávy – přes výběr kávových zrn, pražení, až po kontrolu výstupní dávky, balení a distribuci.

V nabídce pražírny Morandini můžeme nalézt několik typů káv, mezi něž patří 100% Arabica i směs odrůd Arabica a Robusta.

Morandini caffé Oro 1 kg
Káva s červeným přebalem, který zaujme na první pohled, je směsí 90% Arabic ze střední Ameriky s vysokým podílem Santos Alta Mogiana (Alta Mogiana je oblast, ve které se rodí nejkvalitnější brazilské kávy včetně vysoce hodnocených výběrových káv). Chuť kávy je jemně hořká, doplněna sladkou chutí kakaa, lískového oříšku, květin a koření.

Morandini caffé Supercrema 1 kg
Zelený obal označuje kávu Morandini Caffé Supercrema, která je tvořena 50/50 směsí Arabic a Robust a je doporučována především pro milovníky kávy silné chuti. V kávě můžete ocenit intenzivní aroma, hezkou cremu, ale i jemně hořkou chuť.

Morandini caffé Crema 1 kg
A konečně modrý obal opět označuje směs Arabic a Robust. S touto kávou si dopřejete šálek kávy s plným a intenzivním aroma, dlouhotrvající chutí a extra jemnou cremou.

Tak co na to říkáte? Káva vypadá lahodně, že? Vyzkoušejte ji ve svém kávovaru a dejte nám vědět, jak Vám chutnalo. My jsme si pochutnali!