Dlouho očekávaný konec monopolu na kávové kapsle, vhodné pro kávovary Nespresso, je konečně tady.
Kapslové kávovary Nespresso patří bezesporu mezi nejprodávanější kapslové kávovary vůbec. Své příznivce získávají snadno. Moderní a inovativní design povyšuje tyto kávovary na bytový doplněk, který si může dovolit každý.

Horší už je to však s kávou. Donedávna byli klienti odkázáni výhradně na kapsle Nespresso, které se nedaly a nedají koupit jinde, než jen a pouze přes Nespresso Club nebo v jediném butiku Nespresso v Praze, na Pařížské ulici. Nic proti Pařížské, ale hůř se tam parkuje 🙂

Kávové kapsle Nespresso nemají špatnou kvalitu a ve srovnání s ostatními kapslemi na našem trhu patří k lepšímu průměru. Cena je ale spíše nadprůměrná a pohybuje se kolem 10,- až 11,- za jednu porci.

Zmiňovaný monopol už je však minulostí a na trhu se začínají objevovat kávové kapsle kompatibilní právě s kávovary Nespresso. O plnících kapslích NexPod, jsme tu už psali. Dalším konkurentem jsou pak nové kávové kapsle Covim. Italská pražírna Covim je nazvala trochu nešťastně „Presso“ a dodává 4 druhy, z toho jedny jsou bezkofeinové:

Balené jsou klasicky po deseti porcích a maloobchodní cena je zatím více než zajímavá: 8,- za porci. Nemůžeme ale předvídat, jestli výrobce tuto sympatickou cenu na našem trhu dokáže udržet….

Sami jsme už měli možnost otestovat směs Covim Granbar a porovnat výsledné espresso s kávou připravenou z Nespresso kapslí. Testovali jsme na modelu Nespresso Pixie. Překvapilo nás, že při stejném nastavení vyteklo z kávovaru při použití kapsle Covim menší množství kávy. Káva Covim tekla  do šálku loudavě, jako při přípravě espressa z profesionálního kávovaru. Vytvořila elastickou cremu, která ve srovnání s „Nespresso kávou“ nepůsobila tak nadýchaně, ale spíše pevněji. Výrazné aroma a silná chuť potvrdila naše domněnky o správné extrakci kvalitní a dobře pomleté kávy. Celkově skutečně příjemný dojem z ceny i konečného výsledku. Nespresso má však body za design, ve kterém je prostě nedostihnutelné… i co se kapslí týče.

 

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.