Přiznám se, že káva TRE FORZE! pro mě byla donedávna velkou neznámou, když jsem ale zjistila, jak se tato káva dostává na svět, naprosto mě tento tradiční Sicilský způsob uchvátil a klaním se před lidmi z Italské vesničky, kterým se vášeň pro dobré espresso stala životní náplní, a kteří každodenně přináší dávno zapomenuté tajemství pravého italského espressa zpět na denní světlo.

 

Káva pro TRE FORZE je, jak jinak, ručně sbíraná na menších plantážích Jižní Ameriky, což umožňuje první selekci hned při sběru – zkušení sběrači vybírají jen ty nejzralejší kávové třešinky, které se pak suší na slunci. Dále se pak kávová zrna nejlepších káv Arabica a Robusta třídí podle velikosti a praží se zvlášť, takže všechna zrna jsou upražena rovnoměrně a až poté se káva smíchá.

Pražírna, kde vzniká ta pravá káva TRE FORZE! se nachází v malé vesničce na Sicílii, přímo na úpatí sopky Etny a právě tam se také těží dřevo z olivových hájů, které je díky lávovému podloží plné minerálů. Dřevo olivovníku se pak suší po dobu 12ti měsíců a stává se tak netradičním palivem pro pražení výjimečných kávových bobů. Káva TRE FORZE! se praží pomalu na otevřeném ohni a kávové boby tak prochází přímo plameny ohně.

Pálené dřevo olivovníku vytváří specifické aroma, které se odráží i v samotném aroma této tradiční sicilské kávy.

Tento postup pražení se dědí z generace na generaci a díky tomu, že obstál v této zkoušce času si našel své místo i dnes.

Jak často se dnes dostaneme k něčemu tak ryzímu a vyrobenému s takovou láskou k tradici a dokonalosti?

Zrnková káva TRE FORZE je k dostání v balení po 1kg, ale také v balení po 250g, což nám umožní kávu ochutnat a přesvědčit se, že se opravdu vyplatí občas zainvestovat do něčeho speciálního. Balení 250g si navíc můžete koupit i v krásné dóze. Stejným způsobem je balena i mletá káva TRE FORZE! 250g.

Ve výsledku je káva TRE FORZE! silnější, krémovitější a má menší obsah kofeinu. Její chuť je těžko popsatelná, celkově jsou její krémové tóny spíše nahořklé než dokysela, jedná se o výraznou kávu s plnou chutí, konkrétní obrázek o chuti této kávy ať si každý udělá sám – stojí to za to.

 

 

 

 

 

 

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.