Muži, pozor na nadměrné pití kávy

Muži, pozor na nadměrné pití kávy

Ruka muže s šálkem kávy

Výhradně muže si takříkajíc pod lupu vzali odborníci z britské univerzity v Bradfordu a souběžně také výzkumníci v americké Kalifornii. Zjistili, že kromě znečištěného ovzduší a zesíleného záření se na zmenšené plodnosti mužů podepisuje i nadměrná konzumace kávy.

Aby se drasticky snížila kvalita spermií, na to stačí konzumovat tři šálky voňavého hnědého moku denně. Bedlivému zkoumání přitom byli podrobeni muži ve věku od 22 do 80 let. „Zcela nezávisle na jejich stáří se prokázalo, že káva spermiím vážně škodí,“ řekl listu Mirror vedoucí experimentu dr. Andrew Wyrobek.

Ve větším množství může zavinit poškození DNA, což vede až k jisté dezorganizaci ve výstavbě chromozomů. Důsledkem mohou být spontánní potraty, předčasné porody, smrt nebo postižení embrya, či také vrozené vady. Nemluvě o zvýšeném riziku onemocnění rakovinou. Vědci proto mužům, kteří se chtějí stát otci, doporučují čaj či jiný nápoj. Do nového dne je prý lépe odstartovat intenzivním pohybem, třeba joggingem, než ranní kávou.

1 odpověďna “Muži, pozor na nadměrné pití kávy”

 1. Antonín napsal:

  Je mi 47 let . Bydlím v Ostravě 29 let a před tím jsem žil v Karviné
  Mám 20 leteho a 2 leteho syna . Oba jsou zdraví . Denně výpiju 10 až 15 pres . Na běžných presovačich . Přístroj mám nastaveny na max silnou kávu cca 70 ml max 130 mil Sladim 2 cukry
  To co se píše v článku ? Nevím krom bolesti zad nemám problém . Kourim tak 25-30 denně
  Vážím 65 KG měříme 176 cm
  Pracuji převážně v kanceláři
  Až umru muzou si z univerzity vzít me tělo na rozbor .

Přidat komentář