Rok 2013 byl zlomový pro všechny ty, kteří si rádi vychutnávají kávu a tráví většinu volného času na cestách. Cafflano nyní nabízí tři druhy kávovarů: Cafflano Klassic, Cafflano Kompact a Cafflano Kompresso. Během posledních let se jim podařilo rozšířit své výrobky do 80 zemí a tím dosáhnout neuvěřitelného úspěchu. Zařízení Vám může připadat na první dojem jednoduché, ale při rozebrání jednotlivých částí zjistíte, že se jedná o velmi propracované a promyšlené zařízení.

Jedná se o přístroj na domácí přípravu espressa. Kvalita dokáže překonat i úroveň některých kaváren. Tento společník pro vás bude ideální jak v domácím prostředí, tak na cestách, když budete potřebovat doplnit hladinu kofeinu. Vzhledem k tomu, že je vhodný pro cestování, pyšní se skladností a lehkostí. Obrovskou výhodou je cena, která je několikanásobně nižší oproti ostatním kávovarům. Určitě je dobré zmínit také to, že přístroj je jednoduchý na údržbu a čištění.

Práce s Cafflanem není úplně snadná, ale při troše snahy a trpělivosti nakonec dosáhnete okouzlujícího výsledku. Při správném použití by espresso mělo mít bohatou chuť a kvalitní hustou cremu.

Cafflano Kompresso je vhodný především k přípravě kvalitního espressa, ke kterému Vám bude stačit pouze horká voda a mletá káva. Jediné, co potřebujete, je tlak 9 barů, který vám zajistí kvalitní extrakci kávy.Čištění kávovaru je snadné, rychlé a nepotřebujete k němu ani velké množství vody. Nejjednodušším způsobem je vytáhnout píst vzhůru tak, aby nasával vodu, poté zcela zatlačte na píst a šálek se naplní posledním douškem kávy.

Objem vody: 30 – 60 ml
Množství kávy: 10 – 15 g kávy/ mletí

Pokud preferujete spíše alternativní přípravu kávy nebo popřípadě  Cold Brew pak je pro Vás Cafflano Kompact ten pravý! Jedná se o moderní kávovar, který disponuje objemem vody 200-270 ml. K přípravě kávy potřebujete namletou kávu a horkou nebo studenou vodu. Cafflano.cz uvádí, že „Kávovar  se skládá ze dvou komor s lehkým a účinným tlakovým prostorem a vzduchového uzávěru, který kávovar udržuje kompaktní a umožňuje i studenou extrakci na cestách“. Výsledek vaření s Kompactem je prostě úžasný!. Na Kompactu se nám líbí, že s ním můžete udělat teplý i studený nápoj. Existují také nevýhody Cafflano Kompactu? Ano, jedna.

Hlavní nevýhodou je čištění výrobku. Spotřebuje hodně vody. Když jste na cestě, pravděpodobně nebudete mít vodu navíc, právě na čištění Kompactu. Ale nenechte se odradit!

Množství kávy: 10 – 30 g kávy/mletí

Zdroj: https://www.cafflano.cz