Díky Vašim reakcím k předešlému článku, jsme se dověděli, že Petra Veselá opravu už spustila svůj nový projekt. Bohužel jsme ji chytili na letišti před odletem na školení do pražírny kávy a tak nám stihla odpovědět jen na několik otázek.
Co Vás Petro vedlo k tomu otevřít školu pro baristy ?
Byla to spíše shoda náhod. Sama jsem už školení o kávě dělala, ale pak jsem poznala jednoho člověka který je pro kávu stejně zapálený jako já a byl projekt na světě.
Je to někdo z oboru ?
Ano je to člověk který se kávě a podnikání v tomto oboru již nějakou dobu věnuje.
Kdo to tedy je ?
Podívejte se na naše stránky. (smích)
Dobře podívám se. Myslíte si že se v ČR vyplatí provozovat druhá škola kávy ?
Ale já neprovozuji školu kávy, ale školu baristy a to je rozdíl.
A v čem je tedy ten rozdíl ?
Je to prostě škola pro všechny co se chtějí stát specialistou v přípravě kávy (baristou). Naše lekce obsahují historii kávy, přípravu kávy, mletí, údržbu kávovaru, latte art, míchané nápoje z kávy a také speciální lekci pro vedoucí managery kaváren. Je toho mnohem víc ale to se opravu podívejte k nám na web.
Už jsem se díval, a všiml jsem si že tam máte také fórum. Co si od tohoto fóra slibujete?
Hlavně komunikaci s lidmi co se zajímají o kávu. Nevěřil by jste kolik lidí se dnes o kávu zajímá. Hledají návody jak připravit správné espresso a někteří se doma pokoušejí i o latte art.
Ve fóru si pak mohou vyměňovat zkušenosti přidávat fotky a nebo videa svých pokusů.
Budete pořádat taky soutěže jako škola kávy ?
Ne o tomto jsme zatím neuvažovali. Zatím máme dost starostí se školou. Chceme ji dělat trošku jinak a tak nám příprava dala dost zabrat.
Co to znamená konkrétně dělat ji jinak ?
Nezlobte se ale jsem už v letadle a budeme startovat budu muset končit .(smích)
No dobrá musíme si nechat něco na příště chápu. Děkuji a přeji příjemný let.
Prosím nashledanou

Petra Veselá nám slíbila že jak se vrátí, prozradí nám o škole více. Z webu Školabaristy se můžeme dočíst že škola má tři základní lekce Coffee specialist, Latte art specialist a Coffee drinks specialist. K těmto lekcím jsou již vypsány termíny školení a některé jsou už dokonce zaplněné. Nezbývá než popřát aby škola prosperovala a pomohla naučit zájemce jak připravovat správně espresso a další nápoje z kávy.

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.