Nedávno se na trhu objevila novinka – Handpresso Auto Capsule. O kávovarech od stejné značky jste se o nás už dočetli například v článku Svoboda výběru kávy – Handpresso Wild Hybrid nebo Handpresso Auto ESE – kávovar do auta, (model Auto ESE nahradil model Handpresso Auto Hybrid). Pro připomenutí se jedná o cestovní kávovary, které vám připraví espresso, a to kdekoliv, kam vás vaše nohy zavedou nebo kola zavezou. S kávovarem Handpresso Wild Hybrid vyměníte pumpičku na kolo za pumpička na kávu – vlastní silou kávovar natlakujete, přidáte horkou vodu, mletou kávu nebo ESE pody, a pak už jen koukáte jak se extrahuje toužené espresso. U kávovaru do 12V zásuvky Handpresso Auto Hybrid nepotřebujete horkou, kávovar se po zapojení do sítě sám natlakuje a sám si ohřeje vodu. Takže vy potřebujete pouze studenou vodu, kávu (opět mletou nebo v ESE podech) a do 3 minut máte připravenou kávu dle vaší chuti. Ideální společník na cesty, nemyslíte? Především pokud si dáte raději kávu podle sebe, bez potřeby pokoušet své chuťové buňky na nejrůznějších místech v ČR i po světě.

Zmíněná novinka Handpresso Auto Capsule může přípomínat kávovar do auta Handpresso Auto Hybrid, ale přesto je jiná, stylovější. Víte proč?  Základní rozdíl je pro ty, kteří jsou spíše zastánci kapslí – kávovar je kompatibilní s kapslemi pro Nespresso. No není to paráda? Koupíte si kapsle domů a můžete je použít i na cestách nebo na chatě, aniž byste museli složitě přesouvat svůj kávovar.

Handpresso se ale snažilo a nezůstává pouze u změny používané kávy. Kávovar je designem velice podobný svému „bratrovi“, ale zatímco Handpresso Auto Hybrid měl pouze jednoduché tlačítko pro zapnutí procesu přípravy kávy a přepínací ventil, u Handpresso Auto Capsule je vše trochu sofistikovanější.  Kávovar lze připojit nejen do 12V, ale i do 24V zapalování, což uvítají především majitelé karavanu. Tlačítko pro zahájení procesu přípravy je v obou případech stejné, rozdíl však nastává v přepínání procesu extrakce. U tohoto nového modelu je kolíbkové tlačítko, které by mělo fungovat lépe než u Hybridu. Kdo ho vlastní ví, že občas bylo přepnutí ventilu těžké a v případě, že se vzpříčila pojistka, muselo se ventilem pohýbat tam a zpět, aby extrakce kávy proběhla.

Nečekanou vychytávkou je také menší displej na těle kávovaru, který zobrazuje v procentech proces přípravy, a vy tak uvidíte kolik vám ještě zbývá do jeho ukončení. A lepším řešením u novinky je také světelná dioda pro zobrazení hladiny vody – bílá značí nedostatek vody, zelená dostatek vody a červená vás upozorňuje na příliš mnoho vody. U modelu Auto Hybrid se jednalo o krystalky, které postupně tmavly a v některých případech člověk musel dávat pozor, zda  povolené množství nepřelil. Při samotné extrakci je potřeba kávovar ponechat v zapalování, protože se ještě sám dotlakovává, aby udržel stejný tlak po celou dobu.

Takže za nás je Handpresso Auto Capsule určitě krok správným směrem. Příprava kávy je stejně dlouhá, díky kapslím pro Nespresso také „čistá“ a hlavně o trochu pohodlnější.  Kvalita kávy ovšem bude záležet především na vašem výběru kapslí.