Nejen kávovým světem proběhla překvapivá informace.
Společnost Nestlé, která vyrábí kávové kapsle vhodné pro kávovary Nespresso, prohrála u soudu svou bitvu, kterou vedla proti „neoriginálním kapslím “ vhodným pro kávovary Nespresso. Celá událost se odehrála v sousedním Německu, kde soud v Düsseldorfu včera zamítl žádost Nestlé a nezabrání tak jiným firmám prodávat kapsle kompatibilní s kávovary Nespresso.

Pravdou je, že pro Nespresso může být právě toto velká rána. Krásné, designové a cenově velmi dostupné kávovary Nespresso patří mezi kávovary na kapsle jednoznačně mezi špičku. Hlavním zdrojem společnosti však byl vždycky prodej kapslí, bez kterých je takový kávovar nepoužitelný, a na který měl Nespresso club prakticky monopol. Až do teď.

Jedna porce kávy z Nespresso (Nestlé) kapsle se pohybuje kolem cca 10 – 11 korun, u výběrových káv nebo limitovaných edicí pak cena ještě stoupá.

Konkurence přináší klientům Nespressa svobodu ve výběru kapslí, a také možnost, jak výrazně snížit náklady spojené s každodenním potěšením.

Na našem trhu jsou například dostupné NexPod plnící kapsle vhodné právě pro kávovary Nespresso.
Celá kapsle se dá otevřít a znovu zavřít. Díky tomu ji můžete naplnit jakoukoli mletou kávou a je zcela jasné, že poměr ceny jedné porce kávy z originální kávové kapsle a „podomácku“ naplněné kapsle NexPod, bude více než zajímavý. Kapsle NexPod jsou navíc určeny pro více použití, a tak náklady klesají stále dál…

Na závěr tohoto příspěvku považuji za nutné sklonit se před kapslemi Nespresso. Nemám na mysli pouze nepopiratelnou kvalitu samotné kávy, která svými parametry hravě strčí do kapsy například jednoho ze svých větších konkurentů – Dolce Gusto, ale klaním se i geniální myšlence – udržet kapsle ve výhradní distribuci samotného výrobce.
Jenomže znáte to, tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu… Závratné tržby firmy Nestlé asi ležely v žaludku podnikavým konkurentům a ti na sebe nenechali dlouho čekat.

Pro koncového uživatele je však v dnešní době taková zpráva více než pozitivní. Schválně, jakou kávu by asi pil George, kdyby si mohl vybrat… 🙂