Kávová zrnkaBlahodárné účinky kofeinu už potvrdily desítky vědců. Nyní si může kofein na účet připsat další významné plus. Odborníci zjistili, že kofein pomáhá zmírnit bolest svalů, která nastává po dlouhodobém cvičení.

Lidí, kteří nejsou na pohyb zvyklí, často hned první trénink odradí. Bolest svalů je pro ně tak nepříjemná, že první trénink bývá obvykle i ten poslední. Už pouhé dva šálky kávy bolest zmenší na polovinu.

Vědecký výzkum zkoumal několik žen, které nikdy dříve necvičily ani nikdy dříve nepily kávu. Některé ženy dostaly placebo, jiné skutečnou kávu. Poté zkoušely posilovat hodinu stehenní svaly. Výzkum prokázal, že ženy, které pily skutečnou kávu, bolely svaly mnohem méně. A to o celých osmačtyřicet procent!

Kofein ulehčí především přechod od prvního bolestivého týdne cvičení k dlouhodobějšímu cvičebnímu programu, a to bez vedlejších účinků, takže je to vhodný doplněk tréninku. Tím, že tlumí bolest, vede i ke zvýšení výkonu.

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.