plešRůst vlasů není tak jednoduchý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Aby mohl vlas vyrůst z vlasového váčku, musí mít dostatek energie. Sílu potřebnou k růstu si bere z vlasového kořínku. U mužů je více jak z poloviny omezena činnost vlasového kořínku v důsledku působení mužského hormonu testosteronu. Vlasy nemají dost energie pro svůj růst, vypadají předčasně a vzniká pleš.

V dnešní době moderních pokroků ve vědě a lékařství existují přípravky na vlasy, které kofein obsahují a dodávají ho přímo do vlasových kořínků. Jedná se zejména o šampón a vlasové tonikum, které je k dostání na internetových stránkách. Kofein podporuje růst vlasů a bylo prokázáno, že zpomaluje i jejich dědičné vypadávání. Chrání totiž vlasové kořínky před negativním účinkem testosteronu a poskytuje potřebnou energii pro jejich správný růst.

Německý výzkumný tým přišel na způsob, jak přidat kofein do speciální šamponové receptury. Jejich prvotním cílem bylo, aby se kofein z přípravku dostal během co nejkratší doby do vlasového kořínku. Tento výzkum se jim podařil a šampon s kofeinem dopraví tuto blahodárnou látku do kořínků již během dvou minut mytí vlasů. Zajímavé rovněž je, že kofein zůstane v koříncích celých čtyřiadvacet hodin. Proto je důležité si vlasy mýt každý den a dodávat kořínkům jejich dávku energie.

Je rovněž dokázáno, že vlasy vypadávají z nadměrného stresu. Možná bude tedy občas lepší zastavit se, dát si něco sladkého a k tomu šálek kávy a vypadávání vlasů tak úplě předejít.