Často si ani neuvědomujeme, jak velký vliv má káva na náš život a svět kolem nás.
Její povzbuzující účinky ovlivňují i umělce a jejich tvorbu. Je nezbytnou součástí společenského života a kultovních scén našich oblíbených filmů a seriálů
Pro tento článek jsme vybrali ty, které nám uvízly v paměti nejvíce.

Kafe a cigára

Tato filmová klasika je ikonická především díky svému obsazení. Jde o několik krátkých filmů, které dohromady působí jako jeden hraný film. Parta výjimečných herců a muzikantů debatuje o nejrůznějších a často bizarních tématech, jako jsou například nanuky s kofeinem, záhady kolem Elvise, Paříž 20.let.
Kromě nevšedních dialogů nechybí v žádné scéně káva a cigarety. což dotváří atmosféru filmu.

Na Hromnice o den více

Romantická komedie, kde Bill Muray hraje cynického moderátora počasí, který se ocitl v časové smyčce. Každý den se probudí a je opět 2. února. To chce pořádnou dávku kávy, nemyslíte? Ve filmu Kafe a cigára dokonce paroduje scénu z tohoto filmu.

Snídaně u Tiffanyho

Dnes už kultovní film režiséra Trumana Capoteho natočený podle stejnojmenné novely. Hned v úvodní scéně stojí Audrey Hepburn před výlohou klenotnictví Tiffany a snídá kávu a croissant.

A Film About Coffee

Jak už název napovídá, je tento film určen milovníkům kávy. Film nám ukáže jak dalekou a složitou cestu káva urazí než se dostane do naší oblíbené kavárny nebo k nám domů.
Film zaznamenává celý život kávy. Od sklizně třešní, přes sušení, export a další části celého procesu. Z dalekého Hondurasu nebo Rwandy se příběh kávy přenese do světových pražíren a kaváren v New Yorku nebo Tokiu.

Seriály

Přátelé

Snad všemi oblíbený sitcom Přátelé se z velké části odehrává v kavárně. Přesně takovou kavárnu dokonce jako franšízu otevřel íránský miliardář Mojtaba Asadian ve 32 zemích světa. Styl kavárny však spontánně okopírovala celá řada podniků.

Gilmorova děvčata

Sympaticky ztřeštěná dvojice si na kávě doslova ujíždí a je to poznat i na jejich zrychlené mluvě. Lorelai a Rory si bez své ranní, nebo spíše celodenní, dávky kávy život snad ani neumí představit. Mnohé by mohlo zaskočit, v kolika letech asi začala být mladá Rory na kávě závislá podobně jako její matka. Tyto dvě „Gilmorky“ najdete s kávou v ruce v každé epizodě – ať už doma, ve škole, v práci nebo v typickém Lukově bistru.

Sex ve městě

Přestože k tomuto seriálu neodmyslitelně patří koktejl Cosmopolitan, během dne se hrdinky Carrie, Samantha, Charlotte a Miranda scházejí na oblíbený brunch, ke kterému káva prostě patří.
Pravá newyorčanka totiž bez kávy nedá ani ránu. Vždyť New York je první na světě v konzumaci kávy na osobu.

Nebezpečné země / Dangerous Grounds – dokumentární TV pořad

Todd Carmichael je kávový magnát a cestovatel přezdívaný “novodobý Indiana Jones”.
Cestuje po nebezpečných a neprozkoumaných místech světa, kde vyhledává výjimečné odrůdy kávy.
Často při objevování riskuje vlastní život.

Zdroje:
www.csfd.cz
www.reellifewisdom.com/the_13_best_movie_quotes_about_coffee
http://afilmaboutcoffee.com

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.