Další káva, o které u nás není moc slyšet, ale mělo by.
Italská káva Café del Doge má svou historii a kdo byl alespoň jednou v Benátkách, jistě měl možnost ochutnat ji v její domovině.

Ano, káva Caffé del Doge pochází ze samotného srdce Benátek. Sídlí jen pár kroků od proslaveného benátského mostu Rialto, po kterém také pražírna pojmenovala jednu ze svých směsí.

Caffé del Doge patří k pražírnám, které začínaly jako malý rodinný podnik, zakladatelem byl nadšený milovník kávy Ermenegild  Rizzardini a jeho odkazem je tajemství správného benátského pražení a přísady, které nezní nikdo než noví majitelé pražírny – Bernardo Della Mea.
Společnost byla do nových rukou prodána v roce 1995.
Pod novým vedením se společnost Caffé del Doge změnila. Z malého rodinného podniku vzešla dynamická moderní společnost, nadšení pro kvalitu však přetrvalo.

Na mezinárodní trh prorazila značka Caffé del Doge až v roce 1999, od té doby ji však můžete najít po celém světě včetně zemí jako jsou Egypt, Argentina nebo Californie…

Přestože se dnes jedná o světovou značku kávy a výroba byla z velké části přesunuta do Padovy, je Caffé del Doge stále doma v Benátkách. Tam se s ní setkáváte na každém kroku.

 

Caffé del Doge můžete ochutnat jako 100% Arabicu – například Caffé del Doge Rosso ale také jako pestré směsi Arabicy a Robusty – například Caffé del Doge Amadi & Sambuco nebo Caffé del Doge Rialto.
Káva pro pražení pochází z celého světa, najdete v ní druhy z brazilských či kolumbijských plantáží, stejně jako z Kamerunu, Indie, či Etiopie.