Na trhu je velké množství kávovarů a vybrat si ten správný pro vás může být opravdu oříšek. Každý automatický kávovar se tváří jako ten úplně nejlepší právě pro vás, ale skutečnost může být úplně jinde.

Proto jsem si pro vás připravila 4 tipy, jak si v džungli kávovarů JURA vybrat ten správný – který nebude jen stát na lince a sbírat prach.☺

automatický kávovar JURA E4
Jura E4

Chcete kávovar na espresso nebo i na mléčné speciality?

Tohle je první a nejdůležitější otázka při výběru kávovaru. Pokud si pořídíte stroj za x tisíc a nakonec na něm budete používat jen jeden druh kávy, jsou to zbytečně vyhozené peníze.

 • Mám rád/a hlavně espresso – hledejte kávovar, který se specializuje hlavně na černou kávu, espresso a americano. Výbornou volbou je tady například JURA E4. Bez velké práce dostanete výbornou porci ranní kávy, jak máte rádi.
 • Mám rád/a espresso i cappuccino – pokud rádi střídáte kávu s mlékem na bez mléka, vyplatí se už investovat do automatického kávovaru s kapučinátorem, jakými jsou například JURA E6 a JURA E8 . Udělají vám krémové cappuccino i latte a snadno se čistí. JURA E8 je modernější a nabídne víc druhů kávy.
 • Dávám si latte, flat white a další speciality – pokud si dáváte různé mléčné speciality několikrát denně, určitě doporučuji se podívat po kávovaru, který má funkci ONE Touch (na jedno stisknutí) a čím větší výběr specialit, tím líp.
  Tady už se samozřejmě pohybujeme ve vyšších cenách, ale mít luxusní kávu každý den je skvělý pocit. Rozhodně se podívejte na kávovar JURA J8, který umí šlehat mléčnou pěnu i se sirupem (a nezapatlá od toho celý kávovar) nebo JURA Z10., která umí naprosto fantastické Cold Brew (osvěžující káva ze studené extrakce.)
automatický kávovar JURA ENA 8 Touch
Jura ENA 8

Kolik káv denně budete dělat?

 • je rozdíl, jestli pořizujeme kávovar do domácnosti, kde zrnkovou kávu pije jeden, nebo dva lidé a kanceláří. Zamyslete se v klidu nad tím, kolikrát si denně všichni doma uděláte kávu.

Chcete kávovar domů nebo do kanceláře?

 • Do 10 káv denně – domácnosti, kde kávu pije jeden člověk a ještě ne úplně každý den, stačí kávovar ENA 8 Touch. Umí espresso i mléčné speciality a má kompaktní rozměry, které se vejdou skoro kamkoliv.
 • 10-30 porcí kávy za den – zlatý evergreen do větší domácností a menších kanceláří je JURA E8 (popřípadě Jura E6). Dělá perfektní espresso, má mléčné speciality na funkci One Touch a čistění mléčných cest je tu plně automatické.
 • do 30 káv denně – pokud se chcete rozmazlit a mít doma designový kousek, který Vám udělá latte, nebo kávu se sirupem, podívejte se na JURA J8. Ohromil nás čistým designem a jednoduchým ovládáním. Dokonce pomáhá i s výběrem kávy podle velikosti vloženého šálku. Do této kategorie patří i JURA Z10.
 • nad 30 káv denněvětší kanceláře potřebují výkonný stroj, aby kávovar hned neutahali. Určitě doporučuji se podívat na automatické kávovary JURA WE6 a WE8. Rozdíl je v tom, že WE6 vám udělá jen černou kávu a WE8 umí i cappuccino a latte. Zvládnou do 50 káv denně jsou velmi jednoduše ovladatelné.
 • nad 50 káv denně – pokud máte kávovar v jídelně a je kolem něj vždycky rušno, určitě se vyplatí na kávovaru nešetřit – velkou zátěž vydrží JURA X8 a ještě k tomu udělá i perfektní pěnu 🙂
automatický kávovar Jura J8
Jura J8

Kolik jste ochotní utratit za automatický kávovar?

 • do 20 000 Kč – tady je jasnou volnou kávovar JURA E4 – udělá perfektní espresso a nezabere moc místa.
 • do 35 000 Kč – v této cenové kategorii si můžete vybírat z několika možností – minimalistickou ENU 8 Touch nebo kávovar JURA E6 či E8. Záleží, co očekáváte od kávovaru – kompaktní rozměry, mléčné speciality, nebo jen espresso a cappuccino?
 • do 50 000 Kč – chcete si udělat radost? Nastavit si kávovar přesně podle vašich preferencí a pak už jen stisknout tlačítko? Rozhodně si pořiďte kávovar JURA J8 Je vybavený nejmodernější technologiií a udělá vám i macchiatto se sirupem jen tak na chuť. Navíc je kávovar J8 elegantní a upoutá pozornost každého v místnosti.
 • nad 50 000 Kč – pokud se jedná o kávovar do domácnosti či malé kanceláře a chcete jen to nejlepší – vsaďte na JURA Z10. Kávou Cold brew ohromíte každou návštěvu a moderní technologie prodlužují životnost mlecích kamenů i samotného kávovaru. S JURA Z10 se nebudete nikdy nudit.
automatický kávovar Jura E6
Jura E6

Doufám, že vám moje tipy pomohly vybrat kávovar, který budete rádi používat a kávu si pokaždé vychutnáte. Většina z nás kávou začíná den, tak ať je co nejpříjemnější.

Dobrou chuť,

Petra