kávovar Jura Ena7Káva, která je chutí i vzhledem srovnatelná s tou z Vaší oblíbené kavárny, ale kterou si můžete vychutnat v pohodlí domova, je čím dál tím žádanější.
Na začátku září představila švýcarská značka Jura, která od roku 1990 vyrábí výhradně plnoautomatické kávovary, nové modely.
Kávovary Jura můžeme jednoduše rozdělit do dvou skupin: kávovary pro domácí využití a kávovary určené pro gastronomii a profesionální využití. Dobrou zprávou pro zákazníky, kteří se ohlížejí po kávovaru do domácnosti je, že všechny tyto typy odpovídají stejným standardům – využívají stejné ocelové, kónické mlecí kameny a mají stejné „srdce“ – základní technické parametry jsou u všech srovnatelné. Značka Jura Vám zaručí, že Vaše káva bude jedinečná. Jednotlivé kategorie jsou pak odstupňované podle příslušenství, rozšířených funkcí a objemů zásobníků. Jednoduše řečeno, ať zvolíte kterýkoli kávovar značky Jura, nemůžete udělat chybu.

Mezi zmiňované novinky letošního podzimu patří například domácí plnoautomatické kávovary z řady Ena. Jedná se o kávovar Jura Ena7. Někteří možná znají kávovary Jura Ena5, které se nepřestaly vyrábět a na trhu stále patří mezi velice oblíbené. Pokud je Vám dobrá káva blízká, jistě Vás bude o této novince zajímat víc.
Jura Ena7 je stejně jako její předchůdce kompaktní a velice jednoduše ovladatelný kávovar. S šířkou 23,8cm se dá snadno umístit i do menších prostor, takže i Vy, kteří jste váhali s koupí kávovaru pro nedostatek prostoru si teď můžete dopřát výborné, doma připravené espresso.
Oproti modelu Ena5, který se stále vyrábí v sedmi atraktivních barvách, se Ena7 drží při zemi a k dostání je jen ve třech, zato ale nejoblíbenějších, barvách: bílá, červená a černá.
Rozdíl mezi modely ale samozřejmě nespočívá jen v barevném provedení. U Ena7 si již můžete do paměti stroje uložit dva oblíbené nápoje včetně přesné dávky vody a plnosti aroma (možnost výběru z: jemná, normální a silná káva – mění se gramáž porce) Tyto dva nápoje máte „předprogramované“ a kdykoli si je můžete rychle připravit stisknutím jediného tlačítka. Zároveň si ale můžete vybírat jakékoli jiné nápoje pomocí jednoduchého ovládání.
Jura Ena7 využívá funkce Aroma Boost – umele čerstvě největší dávku kávy na stisknutí tlačítka a připraví silné espresso nebo ristretto. Díky I.P.B.A.S (= Inteligent Pre Brewing Aroma System), což je proces předpaření, který byl původně vyvinut pro gastronomii, Vám kávovary Jura vždy vykouzlí lahodné espresso s hustou a elastickou krémou na hladině.
Stroj je vybaven „Easy Auto Cappuccino“ tryskou, a dokáže tak sám šlehat mléko pro oblíbené nápoje, jako jsou cappuccino, caffé latté či latté macchiatto. Navíc díky „Connector Systému“ zachovává možnost výměny trysky například za trysku horké páry nebo za dvoustupňovou trysku pro napěnění.
Díky otočné výpusti zachovává možnost přípravy jedné nebo dvou káv zaráz. Výpust je i jednoduše výškově nastavitelná.
Sami si můžete nastavit hrubost/ jemnost namleté kávy – k dispozici máte 5 stupňů. Kromě zrnkové kávy se dá využívat i mletá káva– například bezkofeinová.
Kávovary Jura jsou navíc šetrné k přírodě a ekonomické díky úspornému režimu provozu a tlačítku „Zero-Energy Switch“, které přistroj v klidovém režimu odpojí od sítě, takže dochází k nulovému odběru elektrické energie.
Proplach, čištění i odvápnění si kávovar řídí sám.Vy mu pouze asistujete.

Kávovary Jura Ena7 můžete koupit v internetovém obchodě za cenu 20.999,-Kč.

Švýcarská výroba kávovarů Jura garantuje kvalitu, přesnost a dlouhodobou funkčnost.
Výraz ENA pochází z řečtiny a v překladu znamená JEDNIČKA – k tomu není co dodat.