Nautilus S01 HS červenáKávovary na kapsle Caffitaly Nautilus S01 HS Top Version – netradičně dlouhý název skrývá netradiční design velice drobného stroje, který připravuje espresso z kávových kapslí.
Používání kávových kapslí se stává čím dál tím více oblíbené – jedná se o specifický způsob, kdy se espresso připraví pouze za použití kapsle a káva tak nevzniká v samotném stroji, ale přímo v konkrétní kapsli.

Kávovary Caffitaly Nautilus na poprvé zaujmou moderním, výstředním designem. Tělo stroje je plastové, takže kávovary jsou lehké na manipulaci a přenášení. V zadní části je válcovitá nádržka na vodu s víčkem o objemu 1.2l, kterou lze snadno vyjmout a doplnit, ale zároveň do kávovaru lehce zapadá.

Zepředu mají kávovary centrální stříbrnou páku – při pohybu nahoru se kávovar otevře a vy můžete jednoduše vložit kapsli dovnitř. Při pohybu dolů se kávovar znovu zavře a přímo uvnitř kapsli „načne“. V tu chvíli je vše nachystané a Nautilus vám připraví vaše espresso.Káva vytéká vpravo z boku kávovaru. Při opětovném otevření je kapsle automaticky odstraněna do zásobníku, který pojme až 10 kapslí.

Caffitaly Nautilus otevrenyKávovary Nautilus Top Version se ovládají manuálněkáva natéká do šálku tak dlouho, dokud sami tok nezastavíte. Tyto kávovary nelze naprogramovat a uložit jim do paměti konkrétní množství kávy tak, aby vám na jeden stisk nateklo oblíbené espresso.
Na druhou stranu, ovládání je velice snadné. Jednoduše posunete ovládací páku do takové polohy, aby směřovala na piktogram šálku s kávou. Jakmile káva do šálku nateče v dostatečném množství, vrátíte páku do původní pozice.
Zajímavostí je, že kávovary na kapsle Caffitaly Nautilus Top Version mají i trysku na šlehání mléka, což se málokdy kdy u těchto typů kávovarů vidí. Znovu se ale setkáváme s typickým problémem – tryska není příliš pohyblivá a její umístění přípravu mléčné pěny rozhodně neusnadňuje.Caffitaly Nautilus z boku
Kávovary vám posunutím ovládací páky na piktogram vody/páry napustí z trysky horkou vodu, což můžete využít například pro rychlou přípravu čaje. Postup je stejný i pokud chcete, aby šla z trysky pára – jen musíte nejprve stisknout tlačítko se symbolem páry. Svítící kontrolka začne problikávat (kávovar se dohřívá), jakmile se konstantně rozsvítí, posunete páku na symbol vody/páry a tentokrát vychází z trysky horká pára.
Pokud nebudete s výsledkem šlehání mléka spokojeni, nezoufejte, není to tak úplně vaše vina. Vždy si ale můžete zakoupit mléčné kapsle anebo přímo samostatné šlehače mléka – kvalitní jsou na internetu k dostání od 2.000,- Kč.

Caffitaly Nautilus ovladaniTyto kávovary mají ještě jednu nezvyklou funkci. Kromě toho, že umí z kapsle vykouzlit espresso, lze stisknutím tlačítka se symbolem šálku snížit tlak a připravit i tzv. překapávaná káva. Těžko říct, zda je taková funkce vůbec potřeba. Dá se ale využít např. na přípravu čokolády, horkého mléka nebo čaje z kapsle.

Velikou výhodou je, že do kávovaru pasují kávové kapsle více druhů. Můžete vybírat z těchto značek: Caffitaly, Tchibo, Julius Meinl nebo Cagliary. V kapslích je káva chráněna a uchová si svoje aroma.

Kávovary Caffitaly Nautilus S01 HS Top Version se vyrábí v bílé, červené a stříbrné barvě. V internetovém obchodě se dají pořídit už za 3.830,-Kč. (www.kavovary-online.cz) Příprava kávy je velice jednoduchá a díky kapslím odpadá (kromě občasné dekalcifikace) veškeré čištění.

Caffitaly Nautilus Red