Když se rozlila vůně kávy do malé kavárny v srdci Itálie, nešlo o pouhý nápoj, ale o spojení dvou světů. Za touto chutí a oslnivým aroma stojí příběh a rodinná vášeň, která překračuje hranice.

Za značkou Sarito se skrývá rodina, jejíž cesta spojila srdce Itálie s kořeny v České republice. Ale jak vznikl název, který teď proniká skrze šálky po celém světě?

Představte si Aleše Richtera narozeného v Brně, zakladatele Školy pro baristy, který zasvěcuje budoucí baristy do tajů umění kolem kávy. Jeho vášeň a oddanost k tomuto nápoji nezná mezí. Ale jeho příběh sahá dál.

Název Sarito není náhodný – nese v sobě jména dvou nejcennějších bytostí v jeho životě: Sáry a Tomáše. Spojení SA z Sara a RI z Richter a TO z Tomáš vytvořilo jméno, které teď znamená víc než jen značku kávy. Je to spojení rodiny, je to spojení dvou světů, je to spojení dvou zemí – Itálie a České republiky.

Když každý doušek Sarita oživí vaše smysly, dostanete nejen skvělou kávu, ale špetku rodinného dědictví a italské tradice. Každé kávové zrno prochází pečlivým výběrem, a každý šálek nese v sobě dávku rodinné lásky.

Ačkoli je tato káva pražená v Itálii, nejedná se o tmavé pražení, jak by si někteří mohli myslet. Každé zrno je pečlivě vybíráno a následně praženo medium. Pak je pečlivě smícháno několik odrůd do výsledných směsí. V žádné ze směsí nenajdete ale výraznou kyselost, v některých se i tak můžete těšit na lehké ovocné tóny, které dodávají každému šálku nezaměnitelnou harmonii.

Aleš Richter předává svou vášeň nejen skrze každý šálek kávy, ale také skrze Školu pro baristy, kde budoucí nadšenci pro kávu získávají znalosti a dovednosti, které nejen uchvátí chuťové buňky, ale i srdce. Jezdí po celé republice a školí baristy v jejich kavárnách aby dokázali z kávy připravit jedinečné espresso.

Sarito není jen o kávě, je to příběh spojení dvou světů, který se šíří z Itálie až sem, do našich šálků, abychom každý den prožívali vůni a chuť opravdové vášně a tohoto rodinného dědictví.

Celý sortiment kávy Sarito můžete najít na stránkách Coffee planet