Musím se přiznat, že zimní období mám už léta spojené s vůní mandarinek a taky horkého svařáku. Svařené víno s typickou vůní badyánu, hřebíčku a skořice je dost zrádný nápoj. Teplý alkohol, který pijete jako by to byl čaj… a že má k čaji daleko si uvědomíte, až když chcete vstát od stolu 🙂

Pro všechny, kdo si chtějí vychutnat tu nezaměnitelnou chuť, ale alkoholu se potřebují vyhnout, je na trhu novinka „Horký Francouz“.
Jedná se o dealkoholizované instantní svařené víno. Musím se přiznat, že když jsem ten samotný výraz „dealkoholizovaný“ slyšela poprvé, tak mi přišel až úsměvný. A spojení „instantní víno“ ve mně vyvolávalo pochyby ještě větší. To vše ale jen do chvíle, než jsem dostala možnost tuto novinku sama ochutnat. Popravdě, kdybych nevěděla, co to vlastně piji, asi bych rozdíl ani nepoznala. Horký Francouz totiž vypadá, voní i chutná jako opravdový svařák. Na rozdíl od toho pravého, si ale tento nápoj můžete dát klidně i na pracovišti nebo za volantem. Je vhodný i pro těhotné nebo kojící mamky.

Výrobce uvádí, že Horký Francouz je vyroben na bázi extraktu z červených hroznů z francouzských vinic. Co je ale možná zajímavější, je že v tomto instantním nápoji nejen že nenajdete ani stopu alkoholu, ale je také zcela bez umělých barviv či konzervantů. Co v něm ale naopak najdete, je vyvážená kombinace pravého koření: skořice, hřebíček a zázvor.

Americký úřad pro kontrolu léčiv a potravin v roce 2010 oficiálně prohlásil, že jedna či dvě sklenice červeného vína denně napomáhá snižovat cholesterol, riziko srdečních onemocnění a rakoviny. A jak říká samotný slogan tohoto produktu, Horký Francouz nabízí „to nejzdravější z vína“. Unikátní receptura zaručuje zachování všech blahodárných látek, které jsou v červených hroznech obsaženy.

Horký Francouz je zatím k dostání hlavně v kavárnách a restauracích, pomalu se s ním ale můžete setkat i v nápojových automatech a dokonce si ho teď můžete koupit i domů – stačí zalít horkou vodou a promíchat. Mňam!

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.